چای سبز رشد تومور سرطان سینه را متوقف می کند

چای سبز رشد تومور سرطان سینه را متوقف می کند

 به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس به نقل از خبرگزاری mena، دکتر کاترین کرو و همکارانش در مرکز علوم پزشکی دانشگاه کلمبیا نیویورگ گفتند: یک ترکیب استخراج شده از چای سبز چه بسا می تواند از رشد تومورهای سرطانی در سینه و گسترش آن در بدن جلوگیری کند.

کرو افزود: ما فواید ترکیب استخراج شده “پلی فنول إی ” موجود در چای سبز را در کاهش پیشرفت سرطان از طریق تجزیه و تحلیل یک مطالعه انجام شده در گذشته روی ۴۰ زن مبتلا به سرطان سینه کشف کردیم.

وی تصریح کرد: این تحقیقات کوچک است و نمی توان نتایج قطعی بیان کرد اما چه بسا به درک ساز و کار مبارزه با سرطان کمک می کند.

بر پایه این گزارش، محققان به زنان یاد شده مقادیر مختلفی از ترکیب استخراج شده از چای سبز یا ماده ای دیگر دادند و بعد از ۴و ۶ ماه از آنها آزمایش خون و ادرار گرفتند.

این تحقیقات بعد از ۲ ماه از آغاز آن نشان داد: زنانی که از ترکیب یاد شده مصرف کرده بودند، میانگین رشد تومور در آنها نسبت به زنانی که از این ترکیب مصرف نکرده بودند، کاهش یافت.

محققان پیش از این نیز با انجام آزمایش های متعدد بر روی سلولهای سرطانی دریافتند پلی فنولهای موجود در چای سبز، قرمز و سیاه می تواند از رشد سلولهای سرطانی جلوگیری کند.

دانشمندان در ابتدا با مطالعه بر روی موش ها دریافتند: خاصیت های ضد توموری موجود در ترکیبات غذایی که دارای آمینواسیدی به نام گلیسین هستند، می توانند در کاهش رشد تومور سینه مفید باشند. گلیسین از طریق ورود مکمل های غذایی در بدن ساخته می شود.

مطالعات بر روی انسان نیز نشان می دهد: نوشیدن چای سبز در جلوگیری و کاهش انواع سرطان ها بسیار مفید است.

این گزارش می افزاید: با وجود مطالعات انجام شده در این زمینه محققان بر این باورند که نوشیدن چای سبز در بعضی موارد نمی تواند از رشد سرطان ها جلوگیری کند. برای مثال نوشیدن چای سبز در بیماران ژاپنی مبتلا به سرطان معده مفید نبود.

/ 0 نظر / 10 بازدید